جستجو
برگشت به همه

چه ساعتی مناسب مچ دست شماست؟

چه ساعتی مناسب مچ دست شماست؟

تصمیم گرفته‌اید برای خودتان یا شخص دیگری ساعت بخرید ولی نمی ­دانید کدام را انتخاب کنید؟ در مورد سایز مناسب ساعت مطمئن نیستید یا نمی­دانید چه نکاتی را قبل از خرید ساعت می‌بایست مد نظر قرار دهید؟ نگران نباشید! ما راهنمای کاربردی و کوتاهی برای شما فراهم آورده‌ایم تا بدانید کدام سایز ساعت مناسب اندازه‌ی مچ دست شماست.

چگونه ساعت خود را انتخاب کنید؟

انتخاب ساعت، مشابه انتخاب لباس است؛ به همین دلیل سایز، عاملی تعیین‌کننده می‌باشد. در صورتی که صفحه‌ی ساعت زیادی بزرگ یا زیادی کوچک باشد، ظاهر آن نامتناسب با مچ دست شما به نظر می‌آید. به همین منظور میباست نکات متعددی را از جمله اندازه ی صفحه، ضخامت صفحه و عقربه‌ها، در زمان انتخاب ساعت مدنظر قرار دهید. ما به شما کمک می کنیم که ساعت مناسب خود را از طریق این مقاله پیدا کنید.

 

قدم اول: دور مچ دست خود را اندازه بگیرید.

پیشنهاد می کنیم که در ابتدا از اندازه ی مچ دست خود آگاه شوید تا به طور خودکار، مدل هایی از ساعت که مناسب سایز مچ دستتان نیستند، از لیست انتخاب شما حذف شوند.

چطور سایز دور مچ دست خود را اندازه بگیریم؟

نگران نباشید! خیلی ساده است. اگر متر اندازه‌گیری خیاطی دارید، تنها کافی‌ست که محیط بزرگ‌ترین قسمت مچ دست خود را اندازه بگیرید. اگر متری در دسترس نبود، می­ توانید از الگوهای خطکش موجود در اینترنت پرینت گرفته، دور دست خود بپیچید و اندازه را به دست آورید. یا اینکه از یک تکه نخ استفاده کنید، دور دست خود بپیچید و نقطه اتصال با ابتدای نخ را نشانه‌گذاری کنید، روی خطکش بگذارید و اندازه را به دست آورید. پیشنهاد ما این است که عدد به دست آمده را به اندازه ی نیم سانتیمتر به بالا گرد کنید تا حاشیه‌ی امنیت داشته باشید.

به طور معمول، مچ دست خانم‌ها بین 14 تا 18 سانتیمتر و مچ دست آقایان بین 15 تا 19 سانتیمتر می‌باشد. هرچند این اندازه ها به صورت میانگین بیان شده‌اند.

 

قدم دوم: اندازه ی صفحه ی ساعت را پیدا کنید.

اطلاعات مربوط به انواع ساعت های مچی، در صفحه‌ی مشخصات محصول بر روی وبسایت "www.zamanzeevar.com" قابل دسترسی می‌باشد. همچنین می‌توانید از مشاور فروش "زمان و زیور" کمک بگیرید.

 

چگونه ساعتی را انتخاب کنم که متناسب با اندازه مچ دستم باشد؟

ساعت‌های مردانه تنوع زیادی در اندازه­ ی صفحه دارند. در "زمان و زیور" شما می‌توانید ساعت‌هایی از سایز 14 میلی‌متر تا 56 میلی‌متر پیدا کنید. با توجه به این موضوع که چیزی مانع خانم‌ها در بستن ساعت‌های مدل مردانه نمی­ شود، مدل‌های زنانه اما در سایزهای کمتری (بین 20 میلی‌متر تا 42 میلی‌متر) خلاصه می‌شوند. همچنین انواع مدل‌های ساعت که برای جنسیت خاصی طراحی نشده را نیز می توانید از فروشگاه اینترنتی زمان و زیور تهیه فرمائید.

نظرات
نظر خود را وارد نمایید. بستن
عالیه